Üniversitede öğrenim gören iki arkadaş final sınavından önce okulda bulunan panodaki “eleman aranıyor, gelecek dönem ihtiyaçlarınızı karşılamak için para kazanabilirsiniz” şeklinde olan bir afiş dikkatlerini çeker ve telefon numarasını ararlar. Telefondaki bayanla görüşmeye giderler. Görüştükleri bayan öğrencilere, para kazanmak için yeni bir alerji ilacı çıkmadan önce bu kişileri deneme testine tabii tutacağını söylemiştir. İlk önce bu arkadaşlar teklifi reddetse de, sonrasında 3.150 dolar para kazanacaklarını öğrenince bunu kabul ederler ve denek olarak bu işe katılmayı kabul ederler. Ancak kadın kendilerine dışarıyla temas kurmamaları gerektiğini söylemiştir buna rağmen işi kabul etmişlerdir. Daha önce insanlarda denenmemiş bu ilacın astım hastalığının tedavisinde büyük bir potansiyele sahip olduğunu bayan doktor söyler ve ilacın adının RXS 19 olduğunu ekler.

Araştırmanın yapıldığı yerdeki (laboratuvar) deneklere iki hafta sürece kalacakları bir oda verilir. İki günde bir ilaçtan 5 doz verilir. Bu ilacın bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu iki arkadaş Rob ve Greg kuralları kabul eder ve laboratuara giderler. Bu iki arkadaş laboratuvarda bulunan diğer deneklerle tanışırlar ve ilk başta korkarlar. Doz verilmeden önce deneklerden kan alınıp ilacın kanda ne durumda olduğu doktorlar tarafından gözlemlenir. Uygun bir şekilde giyinip ilaç odasına gitmeleri istenir. Rob giyinip ilaç odasına gider ve 1.doz Rob’a verilir. Sonra Greg’e de 1. doz verilir. Saat başı 150 cc lik ilave doz ve her 10 dakikada bir kan örneği alınır. Doktorlar deneklere dozu verdikten sonra vücutlarında meydana gelen değişmeleri deneklere sorar. Aldıkları cevaplara göre analizler yapılır.

Laboratuvardaki deneklerden biri Rob ve Greg’in odasına hızlı bir şekilde girer ve doktorların kendisini öldürmeye çalıştığını söyler. Fakat sonrasında bu kişinin uyuşturucu bağımlısı olduğu doktorlar tarafından söylenir. Odaya dalan denek, kapıyı Rob’un kafasına çarpmıştır. Vurmanın etkisiyle Rob’un kafası yarılır ve tedavi odasına götürülür. Gördüğü kabusta kafatasındaki etlerin kalktığı ve kanadığı görülür. Bunun üzerine uyanan Rob aynaya baktığında kafasındaki yaranın kapandığını görür. İkinci doz verilmeden önce alerjilere nasıl tepki vereceklerini ölçmek için ciltlerinde birkaç çizik testi yapılır ve 2.dozlar verilir. Görevliler bir odada hayvan ölüsü bulurlar ve doktor hayvanın yenerek öldürüldüğünü düşündüğünden kimin yediğini sorar. Orada bulunan başka bir deneğin yediği tespit edilir. Denek, hayvanı yediği için rahatsızlanır ve müdahale edilirken başka bir deneğin elini ısırır. Isırılan deneğin elinin anında kapandığı, hücrenin kendini yenilediği görülür. Bunun üzerine Greg, beklenmedik yan etkiler olduğunun ortaya çıkması üzerine güvende olmadıklarını anlar. Herkes uyuduktan sonra doktorun odasına gider ve bilgileri inceler. Yan odada bulunan denek hayvanların yanına geçer ve o sırada doktor tarafından yakalanır. Odada bulunan kesici bir aletle kolunu keserek diğer denek arkadaşı gibi bir şey olmayacağını söyler ve bayılır. Doktor onu ayılttıktan sonra mikroskopta kan hücresi göstererek organların hızlı bir şekilde nasıl yenilendiğini gösterir. Eli yenilenen denekte RXS 19 ilacı bulunduğundan hücrelerin kendini yenilediğini söyler. Hayvan deneklerin içinde bulunan kedinin, bu ilaç sayesinde dayanıklı ve yemeklerde daha az seçici olduğunu, iğrenme içgüdüsünün yok olduğunu, kedinin vücuduna nasıl daha fazla hormon girdiğini anlatır. Doktorun Greg’e mikroskop yardımıyla gösterdiği kan örneklerinde bu RXS 19’un karaciğere etki ederek hücreleri çok hızlı bir şekilde yenilediğini gösterdi. Burada doktor Greg ile Alexandra adında bir kediyi tanıştırır. Bu kedi kendisinin %100 yenileyebilmektedir.  Tüm hücreleri kendini yenileme yeteneğine sahip olan bu kedi, iğrenme içgüdüsünü kaybetmiştir. Bu yüzden önüne gelen her yemeği yemeye başlamıştır. İğrenme içgüdüsünün insanlarda olmaması gibi bir ihtimal olsaydı, insanların yamyamlardan bir farkının kalmayacağını ve bunun üzerine insan ırkının kaybolma ihtimalinin olacağını söylemiştir doktor. Hatta bu ilacın insanların yaşam tarzını bile değiştirebileceğini söyler.

Deneklere laboratuarda dördüncü dozu da verilmeye başlar. Bununla birlikte denekler eskiye oranla çok daha fazla yemek yedikleri ve cinsel arzularının arttığı saptanır. Bunları gören Greg denek olmaktan vazgeçtiğini söyler ve kaçış yolları aramaya başlar. Doktor bunun üzerine deneklerle konuşmaya karar verir ve ödenilecek parayı 2 katına çıkarıp sessiz kalmalarını ve uyumlu olmalarını ister. Protokolün değişmesi üzerine 5 dozdan fazla verileceği söyler.

Doktor Rob’un kolunu keserek ne kadar sürede hücrenin yenilendiğini ölçer ve sürenin her kestiklerinde giderek azaldığını görür. Bu denemeyi bir de Rob’un şah damarında yapar. İki üç kez ilaç vererek hücrenin kendini yenilediğini ve Rob’un yaşadığını görür. Greg bu sıralarda laboratuardan kaçma planları yapıp uygulamaya çalışır. Doktor, diğer deneklere onu yakalamalarının karşılığında ilaçtan daha fazla vereceğine dair söz verir. Diğer denekler Greg’i yakalar. Bu denekler ilacı almadıkları zamanlarda saldırganlıkları arttığı için laboratuarda bulunan görevlileri öldürürler. O sırada görevlinin silahıyla bir deneğe ateş ediliyor ve bu denekte merminin çıkış yeri olmadığı görülüyor. Doktor mermileri çıkarmaya çalışır ancak kesilen yer kendini yenilediği için vücudunu kesip mermiyi çıkaramıyorlar. Bunun üzerine bu denek ölür. Doktor deneklere vermek için görevlilerden detox hazırlamalarını ister. İlk önce bu ilacı Rob’a verir. Diğer görevliler ise denekler tarafından yenerek öldürülmektedir. Daha sonra laboratuara girip ilaçları alırlar ve doktoru öldürürler.  Filmin sonlarına doğru Greg ve bir laboratuvar görevlisi laboratuvardan kaçmayı başarır. Sonrasında ise Greg, Rob’u kurtarması gerektiğini düşünerek laboratuvara geri döner. Laboratuvar görevlisi Greg’i dışarıda bekler. Greg içeri girdikten sonra bu sistemin kurucuları yani Amerika ajanları laboratuvar görevlisini (Aaron) çevreye bilgi vermemesi için öldürür.

Ajanlar laboratuvara bomba yerleştirir ve patlatır. Rob ve Greg kurtulur ve yoldan geçen bir arabayı durdurup binerler. Onları arabasına alan kişi ajanlar tarafından öldürüldüğünü sandığımız laboratuar görevlisidir.

Savaş ŞAHİN