Hamilelikte saç boyamak

Hamilelik sırasında saçları boyamanın sakıncalı olup olmadığı hamile kadınlar tarafından en sık sorulan sorulardan biri…

Amerikan Hastanesi Kadın Sağlığı Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Alper Mumcu, hamilelikte saç boyatma ile ilgili şu bilgileri veriyor.

Hamilelikte saç boyatma sorusu klinik uygulamalarda en sık karşılaştığımız sorular arasında yer alıyor. Sorunun cevabını vermek yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada çok zor. Çünkü, hemen hemen tüm toplumlarda toplumun bir kısmının bunun gelişmekte olan bebek için zararlı olacağını düşünürken, diğer kısmında tam tersi düşünce hakim ve ne yazık ki bu fikir ayrılığı kadın doğum hekimleri arasında da mevcut. Bazı hekimler daha seçici davranmakta ve ilk trimesterdan sonra saç boyatmaya izin vermektedir.

Continue reading

Avea mobil öğrenci reklamı

İnsanların beynine istenen birşeyi kazımak için Türkiye’de ilk önce 11880 reklamları ön plana çıktı. Şuan açıkçası 118 lafını duyan kişiler (çevremdeki herkes böyle düşünüyor.)  eğer bir TV veya radyo eşliğinde duyuyorsa anında kanal/frekans değişmekte. Ha reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ama reklamın da böylesi, gerçekten insanoğlunun yeteri kadar reklamlara ön yargıyla yaklaşmasının nedeni oluyor.

Avea konusuna gelince;

Continue reading