Fırsatları elinin tersiyle geri çevirmek…

2006 yılından bu yana SEO alanında kendimi geliştirmem ve bu alanla sürekli içli-dışlı olmam vesilesiyle yeteri miktarda referansa ulaşan biri olarak bazı şeyler yazacağım bugün…

Ülkemizde artık internetten bihaber insan sayısı kalmadı diye düşünüyorum. Google’a giren her kesimin de, aradığını bulunca veya bulamayınca bunun nedenini en az bir kez sorguladığının da farkındayım. İşte tam burada biz SEO expertleri işin içine giriyor… Fakat ülkemiz öyle bir ülke oldu ki artık ücretsiz hostingler sayesinde site kurmayı bilen kişiler kendisini webmaster sanıp, iki yorum yazıp link alarak da SEO uzmanı olmakta… Bu durum gün geçtikçe bilgisiz insan sayısını ciddi anlamda arttırıyor. Hatta ve hatta haksız yollarla (hacklink vs.) bu alanda ön plana çıkan kişi sayısı da artmakta. Ek olarak ise hacılara, hocalara, hurafelere kanan şakşakçı insanlar da bu durumdan kendine pay çıkarmayı çok iyi beceriyor. Fakat işin aslı asla bu şekilde olmamıştır, olmaz da!

Fırsatlar konusuna gelince de, 3 gün önce ülkemizin önde gelen (hatta e-ticaret alanında bence hemen hemen bütün ipleri elinde tutan diyebilirim) bir şirketinden teklif geldi. Geçen üç gün içerisindeki e-postalarla konuşmalar devam etti ve bugün de kafamda yapılandırdığım planları toparlayıp bir karara ulaştım. Bugünkü konuşmada ise, üniversiteyi bile dondurup çalışmamı isteyen biri vardı karşımda. Şirketin büyüklüğü ve pazar payı her ne kadar gözümü doldursa da kendi planlarım her zamanki gibi ağır bastı. Bu fırsat hayatımda ikinci kez karşıma çıkıyordu. Fakat iki olursa üçte olur, dörtte olur fakat üniversite konusunda zaten yeteri kadar kaybım oldu artık hayatımı kurmak için bu engeli aşmam gerektiğinin farkındaydım ve ben bu büyük işi geri çevirmek zorunda kaldım.

Pişman mısın diye soracak olanlara diyeceğim tek bir kelime var o da “huzurluyum” olacaktır…

Türkiye’de yaşadığımızı unutmayalım, malum hangi işe baş vuracaksanız başvurun önce diploma gerekli ötesi değil 🙂

Aynı yazı bir de burada; http://www.problemcocuk.com/firsatlari-elinin-tersiyle-geri-cevirmek/

Facebook Millionaire City oyunu hilesi

Son günlerde sosyal paylaşım sitesi Facebook.com’da en çok oynanan oyunlardan birisi haline gelen Millionaire City oyununun en yeni hile videosunu paylaşıyoruz.
Şahsen kendim Millionaire City oyununu oynamadım ama Millionaire City hilesinin çalıştığı söylenmekte.

Gerekli program: Charles Proxy Debugger indir

Not: Crackli versiyona ihtiyacınız yok fazladan link olsun diye koydum.Hala indiremeyenler varsa bi zahmet Googleye girip arasın.

Continue reading