Facebook filminin gösterime girmesi beklenirken Google’un öyküsünü anlatan bir filmin yapıldığı haberi yurt dışında hızla yayılmakta. Son zamanlarda bütün dünyanın gözünü üzerine çeken www.facebook.com adlı internet sitesinin kuluşunun nasıl olduğu ve yaşanan trajedik zaferin anlatılacağı bu film 2010’un Eylül ayında vizyona girecek.

Buna ek olarak, Groundswell Productions tarafından Google’un Google: The End of the World As We Know it (Google: Bildiğimiz dünyanın sonu) adının film hakları satın aldığını belirtmek gerekir.

Bilgisayarcılara olan ilginin artması önce Facebook ve sonrasında Google’a yönelik filmlerin sinemalarda bizlerle buluşması sonucunu doğuruyor. Ekim’de gösterime girecek olan Facebook filmi merakla beklenirken bu sefer de Google’ın kurucularını anlatan bir filmin hazırlıklarına başlandı.

Peki iyi bir film olabilir mi? Facebook’un kuruluşundaki çatışmalar, mücadeleler vb.nin aksine Google’ın kuruluşunda pek bir heyecan bulunmuyor. Evet, iki dahi gencin büyük bir başarısı var ama trajedik bir zafer değil bu öykü. Film büyük bir ihtimalle izleyicilerle buluşacak ama Google’ın kendisi kadar başarı elde edip etmeyeceğini bekleyip göreceğiz. aferinlen

Kaynak: Yahoo News