Facebook’a kayıt olmanın çok çeşitli yolları bulunmakla beraber bu yazımızda size klasik bir yöntemi anlatmaya çalışacağım. Facebook’a kaydolma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle www.facebook.com adresine girmelisiniz. Eğer kullandığınız bilgisayarda aktif (oturumu açılmış) bir facebook hesabı yoksa, siteye girdiğinizde karşınızda “Kaydol. Ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.” şeklinde bir yazı belirecektir.

Bu yazının hemen altında bulunan Adı, Soyadı, E-posta adresin, Tekrar gir (E-posta), Yeni Şifre, Cinsiyeti ve Doğum günü alanlarını doldurmanız istenecektir.

Kayıt formundaki alanları eksiksiz doldurup, Kaydol butonuna tıkladığınızda hesabınız açılmı oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey, mail adresinizdir. Çünkü mail adresinize gelen aktivasyon işlemini yapmazsanız hesabınız deaktif kalacaktır.

Son olarak kayıtta belirlemiş olduğunuz mail adresinize girerek hesabınızı aktifleştirmeniz istenecektir. Mail adresinize gelen linke tıkladığınızda hesabınız açılmış olacaktır.

Kolay gelsin 🙂